داستان واچوفایل به زبون خودمونی!

اصلا جریان واچوفایل چیه؟

واچوفایل در سال 2021 توسط لئون الگانت و عباس قنبرلو به عنوان یک رسانه تخصصی ساعت فعالیت خودش رو شروع کرد، واچوفایل یعنی شخصی که به ساعت علاقه‌منده و هدفش اینه که فرهنگ و درک ساعت رو ارتقا بده.

چرا به فکر ساخت یک رسانه تخصصی ساعت بودند؟

چون هیچ منبع معتبری به زبان فارسی وجود نداشت تا یه شخصی که به ساعت علاقه داره اطلاعات خودش رو بیشتر کنه یا اخبار ساعت رو پیگیری بکنه.

اما ارتباط عباس و لئون چطوری شکل گرفت؟

همه چی از یک ریپلای استوری اینستاگرام شروع شد، لئون یه استوری از ساعت رویال اُکِ ادمار پیگه گذاشته بود و عباس اون رو ریپلای کرد و یه سری توضیحات راجع به اون ساعت داد و اینطوری دوستیشون و ارتباطشون شکل گرفت و شاید بهتره بگیم پایه‌های یه استارت آپ داشت شکل میگرفت که خودشون اون موقع خبردار نبودند. لئون تو دنیای موزیک و تکنولوژی تخصص داشت و عباس هم غرق دنیای ساعت بود انگار جفتشون تو ذهنشون دنبال ساخت یه مدیا بودن اما در موردش باهم صحبتی نمیکردن انگار فرصت نمی‌شد یا شایدم دلایل دیگه … در مورد لئون بخوام خلاصه بگم تخصصش دنیای صدا، موزیک و تکنولوژی بود که به خودش قول داده بود تا 30 سالگی وارد دنیای فشن بشه و تو ذهنش بود هرچه زودتر اون رو عملی کنه و  از اون طرف عباس که داخل اینستاگرام در رابطه با ساعت تولید محتوا می‌کرد و در زمینه پوشاک چندین سال کار می‌کرد و داخل ذهنش دنبال یه سایت خبری ساعت بود.

کی کار رو شروع کردند؟

بالاخره پاییز 2021 لئون و عباس در مورد سایت خبری و مدیا ساعت با هم صحبت کردن و رابطه کاریشون جدی‌تر شد و متوجه خلا مدیای ساعت داخل ایران شدن و شروع کردن به برنامه ریزی و پایه گذاری یه برند و دنبال یه اسم خاص و جذاب هم بودن و در نهایت “واچوفایل” رو انتخاب کردند، واچوفایل یعنی شخصی که علاقه‌مند به ساعته و این علاقه تو وجود این دو نفر انگار نهادینه شده. اونا دنبال این نبودن که طراحی سایت و مدیاشون رو بسپارن به تیم متخصص در عوض خودشون رفتن دنبال یادگیری اون تخصص‌ها یعنی شروع کردن به یادگیری طراحی سایت، تولید محتوا و ارتباط گرفتن عمیق با مخاطب‌های خودشون.