VintRolex_Header4

معرفی کتاب‌های مهم دنیای ساعت

یکی از روش‌های افزایش مهارت در دنیای ساعت علاوه بر پیگیری رسانه‌های ساعت مطالعه کتاب است.

یکی از روش‌های افزایش مهارت در دنیای ساعت علاوه بر مطالعه رسانه‌های معروف و شبکه‌های اجتماعی، پیدا کردن کتاب مناسب جهت مطالعه است کتابی که بتواند در زمینه‌های مهمی ساختار ذهنمان را منظم و به درستی در این مسیر هدایتمان کند. کتاب‌‌هایی که در این پست برای شما در نظر گرفتم هم اطلاعات عمومی شما را افزایش می‌دهند و هم در مباحث فنی نیز راهنمای شما خواهند بود، در ضمن این سری کتاب‌ها شما را با تمامی مدل‌های رولکس، امگا اسپید‌مستر و لونژین آشنا خواهند کرد.

کتاب Vintage Rolex از David Silver

کتاب Vintage Rolex

این کتاب توسط David Silver که مدیریت یکی از معروف‌ترین گالری مدل‌‌های قدیمی رولکس (Vintage Watch Company) را برعهده دارد نوشته شده و ما را با تمامی مدل‌های رولکس آشنا می‌کند. این کتاب در سال ۲۰۲۰ به مناسبت بیست و پنج سالگی Vintage Watch Company منتشر شد و حاوی مطالب و تصاویر رولکس‌هایی‌ست که در طی این سال‌ها در این گالری موجود بوده‌اند از ساعت‌های جیبی رولکس گرفته تا قطعات آیکانیکی از رولکس که این گالری شهرتش را به آن‌ها مدیون است. گالری Vintage Watch Company متعلق به دو پدر و پسر جان و دیوید سیلور است که در لندن به خرید و فروش ساعت‌های وینتِج رولکس می‌پردازند و گفته می‌شود بزرگترین مجموعه ساعت‌های وینتِج رولکس به آن‌ها تعلق دارد.

کتاب A Man & His Watch از Matt Hranek

کتاب A Man & His Watch

کتاب A Man & His Watch را به جرات می‌توان معروف‌ترین کتاب در حوزه ساعت دانست و می‌تواند شما را به دنیای ساعت جذب کند این کتاب توسط کلکسیونر ساعت Matthew Hranek نوشته شده و حدود ۷۶ عدد ساعت در این کتاب پوشش داده شده‌اند با داستان‌های بسیار جذابی نظیر ساعت رولکس دیتونای پاول نیومن که در طول سی و پنج سال هر روز روی مچ دستش بوده یا ساعت فرانکلین روزولت و … که شما و اطرافیان شما را می‌تواند سرگرم و علاقه‌مند کند این کتاب بخشی از دنیای ساعت که فراتر از ابزاری برای نمایش زمان هستند را ‌منعکس می‌کند.

کتاب Moon Watch Only از Gregoire Rossier و Anthony Morquie

کتاب Moonwatch Only

فقط باید عاشق امگا اسپید‌مستر باشید تا کتاب Moon Watch Only را بخوانید کتابی که یک راهنمای دقیق برای کلکسیونر‌‌های این مدل بوده و حتی اگر هدفتان تحقیق در این زمینه‌ است پیشنهاد می‌شود آن را تهیه کنید. اسپیدمستر تنها ساعتی‌ست که توانسته تا ماه سفر کند و داستان‌های جذابی را در تاریخچه خود دارد  داستان‌هایی که بخشی از آن با ماموریت‌های ناسا گره خورده است اگر می‌خواهید به این داستان‌ها و رفرنس‌های مهم اسپیدی دسترسی داشته باشید Moon Watch Only دانش شما را افزایش خواهد داد.

کتاب Watchmaking از استاد George Daniels

کتاب Watchmaking

جای خالی جورج دنیلز را در واچوفایل حس می‌کنم اما اکنون که سایت راه اندازی شده پرونده کاملی از این ساعت‌ساز بزرگ خواهم داشت، کتاب Watchmaking اثر جورج دنیلز یک جواهر گران‌بها در دنیای ساعت است. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دل و روده ساعت را بیرون .می‌ریزید و احساس می‌کنید استعداد خوبی در زمینه فعالیت‌های فنی ساعت دارید این کتاب می‌تواند راهنمای خوبی برای شروع کار شما باشد.

کتاب Legendry Watches از John Goldberger

کتاب Legendry Watches

جان گلدبرگر یکی از مهم‎‌ترین افراد صنعت ساعت است و آن را می‌توان در نمایشگاه‌ها و حراجی‌‎های مهم ساعت از نزدیک دید و علاقه به جمع آوری ساعت‌های یونیک و کمیاب دارد خلاصه بگویم همه برندها و مدیران دنیای هورالوجی جان را می‌شناسند و از این رو رابطه خوبی با برندها دارد، گلدبرگر از کلکسیونرهای معروف برند لونژین نیز می‌باشد و بیش از سه سال با لونژین در ارتباط بوده تا بتواند این کتاب را کامل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب ها